سوالات متداول

در این بخش سعی شده به تعدادی از سوالات کاربران راجع به تجهیزات فست فود و فست فودهای مدرن پاسخ داده شود که خلاصه آن پیش روی شماست:

۱- شرکت پیتزا قیفی ایران، تجهیزات صنایع غذایی پیشرو (ربوفود) و زمینه فعالیت ان چیست و شامل چه خدماتی برای مشتریان میشود؟

این شرکت در زمینه تولیدات تجهیزات صنایع غذایی و در شاخه جدیدترین فان فود های جهان (غذاهای تفننی/fun food ) از ۵ سال پیش شروع به فعالیت نموده و هم اکنون دارنده تکنولوژی تولید محصول و سازنده دستگاه های فست فود جدید مانند پیتزا قیفی ”Cone Pizza” ،پیتزا چتری ”Umbrella Pizza”،کورن داگ ”Corn Dog” ،بارثا ساندویچ “Barca Sandwich” ،چیپس فنری “Spiral Chips”، مینی ویچ “Mini Wich”, هات ویچ “Hot Wich” و بستنی رولی “ice cream roll” میباشد.

با انتخاب شرکت پیتزا قیفی ایران (صنایع غذائی پیشرو) و خریداری تجهیزات و دستگاههای فست فود مربوطه به مشتریان محترم فرمولاسیون و نحوه تولید و آموزش مربوطه ارائه میشود.

این شرکت امکان ارسال دستگاههای فست فود را به کلیه نقاط کشور داشته و آموزش یا بصورت حضوری و یا با ارسال یک CD حاوی فیلم، فرمولاسیون و اطلاعات مورد نیاز که بهمراه دستگاهها ارسال میشود انجام میشود. حتی یک اپراتور ساده قادر خواهد بود دستگاه های فست فود را نصب و راه اندازی و فست فود خود را با کیفیت مطلوب تولید نماید.

دستگاههای فوق دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز میباشند.

با توجه به نوآوری و توانمندی شرکت پیتزا قیفی ایران (صنایع غذائی پیشرو) در طراحی و تولید دستگاههای جدید فست فود، کیفیت بالا، قیمت های مناسب و تنوع بالای دستگاهها، این شرکت امکان صادرات به کشورهای دیگر را نیز داشته و از افتخارات این شرکت صادرات به بیش از ۴۰ کشور دنیا است که در پرونده خود دارد.

جهت دیدن لیست کلیه محصولات شرکت می توانید صفحه محصولات تجهیزات فست فود را مشاهده نمایید.

پایه پیتزا قیفی

پایه پیتزا قیفی

 

۲-پیتزا قیفی چیست وچه مزایایی دارد؟

پیتزا قیفی یکی از جدیدترین پیتزاهای ایتالیایی میباشد که به لحاظ شکل ظاهری و تولید، با پیتزاهای معمولی تفاوتهایی دارد. مهمترین مزیت این پیتزا “Take away” بودن آن است و نیازی به نشستن برای سرو این پیتزا نیست. دستگاههای تولیدی پیتزا قیفی بسیار جمع وجور بوده و این پیتزا قابل ارائه در یک کانتر و یا کیوسک بسیار کوچک میباشد. کلیه طعم های یک پیتزای معمولی را میتوان برای پیتزا قیفی نیز ارائه نمود.

با توجه به شکل ظاهری، پیتزا قیفی از پیتزاهای مورد علاقه کودکان میباشد.

۳- فرایند تولید پیتزا قیفی چگونه است و به چه دستگاههایی نیاز دارد؟

برای تولید این پیتزا به دو دستگاه نیاز دارید.

  1. دستگاه تولید نان
  2. دستگاه فر پخت پیتزا قیفی

ابتدا خمیر مخصوص پیتزا قیفی توسط میکسر یا بصورت دستی ساخته میشود و چانه گیری میشود. سپس توسط دستگاه تولید نان به نان قیفی شکل که تا حد زیادی نیز پخت میشود تبدیل میگردد و همزمان هم شکل گرفته و هم پخته میشود. از طرف دیگر محتویات پیتزا آماده شده و مخلوط میشوند. موادی مانند قارچ، سوسیس ، گوشت ، و فلفل دلمه ای بایستی تا حدودی پخته شوند. مواد مخلوط شده به همراه پنیر پیتزا داخل نان های قیفی شکل ریخته شده و روی آن با پنیر پر شده و دیزاین میگردد.

پیتزا چتری

پیتزا چتری

پیتزای نیمه آماده درون فر گردان مخصوص پیتزا قیفی گذاشته میشود و پس از ۶ الی ۸ دقیقه پیتزا آماده تحویل به مشتری است.

 

 ۴-پیتزای چتری چیست وچه مزایایی دارد؟

پیتزای چتری نیز از خانواده پیتزا قیفی بوده و همانند یک پیتزای معمولی، کوچک و با قطر ۱۵ سانتیمتر بوده و زیر آن دارای دسته ای از جنس نان میباشد که براحتی میتوان این پیتزا را در دست گرفته و میل نمود. پیتزا چتری کلیه مزایای پیتزا قیفی را دارد با این تفاوت که به لحاظ پخت میتوان با کیفیت پیتزاهای معمولی ان را تولید نمود.

۵-چه دستگاه هایی برای تولید پیتزا چتری نیاز داریم؟

همانند پیتزا قیفی ، برای تولید این پیتزا نیز نیاز به دو دستگاه تولید نان و فر گردان میباشد.

۶-آیا دستگاهی ساخته شده است که هم پیتزا قیفی و هم پیتزا چتری را با هم تولید کند؟

بلی ،خوشبختانه این شرکت دستگاهی طراحی نموده که نان هر دو پیتزا را تولید میکند و برای پخت نیز فر گردان قابلیت پخت هر دو پیتزا را دارد.شما میتوانید با انتخاب این دستگاه هر دو نوع پیتزا را تولید نمایید.

کورن داگ

کورن داگ

۷-کورن داگ چیست ؟

کورن داگ از دو کلمه کورن “corn” به معنی ذرت و داگ “dog” که خلاصه هات داگ است تشکیل شده است. به هات داگی که روی تمامی قسمت های آن با خمیر ذرت پوشانده شده و در روغن سرخ میشود، کورن داگ گویند.

کورن داگ عموما برروی سیخ چوبی سرو میشود و دارای قدمتی ۹۰ ساله در جهان میباشد.

کورن داگ یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی ایالات متحده و کانادا بوده و در بسیاری از کشورها عرضه شده و دارای محبوبیت بالایی است.

عموما کورن داگ ها بصورت دستی تولید و سرخ شده و به مشتری عرضه میشود.

این شرکت موفق به طراحی و ساخت دستگاهی بنام “ربات کورن داگ ساز” شده که به کمک آن تولید کورن داگ بصورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام میشود.

برای مشاهده کلیپ تصویری دستگاههای کورن داگ می توانید صفحه ویدئوی این سایت را ملاحظه نمایید.

۸- درباره دستگاه های ربات کورن داگ ساز ؟

این شرکت چندین مدل دستگاه کورن داگ تولید نموده است. این دستگاهها دارای ۲ تانک خمیر و روغن بوده و محور دستگاه دارای حرکت عمودی و افقی است که بصورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک کنترل میشود.

هات داگهای به سیخ کشیده شده در گیره های مخصوص دستگاه نصب میشوند. ابتدا هات داگها درون خمیر فرو میروند. پس از خمیرگیری و اغشته شدن به خمیر، درون روغن فرو رفته و سرخ میگردد.

برای مشاهده کلیپ تصویری دستگاههای کورن داگ می توانید صفحه ویدئوی این سایت را ملاحظه نمایید.

۹- چیپس فنری چیست و برای تولید آن به چه دستگاههایی نیاز است؟

سیخ چوبی درون یک سیب زمینی فرو میرود و توسط دستگاه بصورت چیپس بهم متصل و فنری شکل میشود.

سپس درون سرخ کن سرخ شده و با ادویه های مختلفی سرو میشود.

برای تولید این محصول به دستگاه کاتر(اسلایسر) مخصوص و یک سرخ کن نیاز است. لوازم مصرفی این محصول سیخ چوبی و ادویه ها و اسانس های مخصوص اینکار میباشد.

این چیپس با نامهای متعددی شناخته میشود: چیپس کبابی, فرچیپس, هات چیپس, اسپیرال چیپس, بامبو چیپس, چیپس تورنادو و چیپس کبابی.

فرچیپس

فرچیپس

 

۱۰- مینی ویچ “Mini Wich” چیست و چه مزایایی دارد؟

مینی ویچ، اسنک جدیدی است که با نان همبرگری تولید میشود. مواد گوناگون مانند کالباس، گوشت، فلفل دلمه ای، قارچ و پنیر پیتزا و… وسط نان برش خورده و داخل نانهای همبرگر پرشده و داخل دستگاه پرس شده و تست میشود. سرعت بالا،راحتی کار با دستگاه و کیفیت محصول از پارامترهای خوب مینی ویچ میباشد.

برای مشاهده کلیپ تصویری دستگاههای مینی ویچ می توانید صفحه ویدئوی این سایت را ملاحظه نمایید.

 

مینی ویچ

مینی ویچ

 

۱۱- هات ویچ “HotWich” چیست و چه مزایایی دارد؟

هات ویچ، تست ساندویچ جدیدی است که با نان باگت فرانسوی و هات داگ تولید میشود. هات داگ تنوری بهمراه سس دلخواه میانه نان برش خورده نانهای باگت فرانسوی پرشده و داخل دستگاه پرس شده و تست میشود. سرعت بالا، سهولت کار با دستگاه و کیفیت محصول از پارامترهای خوب هات ویچ میباشد.

برای مشاهده کلیپ تصویری دستگاههای هات ویچ می توانید صفحه ویدئوی این سایت را ملاحظه نمایید.

هات ویچ

هات ویچ

 

۱۲-دستگاههای چند منظوره چیست؟

دستگاههای چند منظوره ساخت این شرکت دارای مزایای ذیل میباشند:

  • چند محصول مختلف را همزمان میتواند تولید می کند
  • با یک اپراتور با دستگاه چند منظوره، چند محصول را تولید میکند
  • از نظر فضا صرفه جویی میشود
  • از نظر هزینه خرید دستگاه مقرون به صرفه تر است
  • با توجه به اینکه سلایق مردم برای خرید متنوع است، با دستگاههای چند منظوره چند سلیقه مختلف را پوشش میدهد

برای مشاهده کلیپ تصویری دستگاههای چند منظوره می توانید صفحه ویدئوی این سایت را ملاحظه نمایید.

۱۳- بستنی رولی چیست؟

بستنی رولی نوعی بستنی از کشور تایلند میباشد که بروی یک صفحه برودتی شکل میگیرد.روش تولید آن در حضور مشتری و استفاده از مواد والیه و میوه های تازه باعث محبوبیت این نوع بستنی گردیده است شایان ذکر میباشد تنوع طعم و رنگ این نوع بستنی بسیار متنوع میباشد.

این بستنی با نام های مختلفی شناخته شده است نام های فوق عبارتست از:

بستنی رولی, بستنی کاردکی, رول بستنی, بستنی تایلندی, بستنی فتیله ای, بستنی سنگی, بستنی لوله ای

تجهیزات فست فود ربوفود اقدام به تولید و ساخت دستگاه بستنی رولی ساز در چند مدل مختلف و قیمت مناسب با کیفیت قابل قبول نموده است که شامل

۱-دستگاه بستنی رولی تک سینی

۲-دستگاه بستنی رولی تک سینی با ظروف

۳-دستگاه بستنی رولی دو سینی با ظروف و یخچال

جهت مشاهده انواع دستگاه بستنی رولی ساز بروی لینک کلیک نمائید.

جهت کسب اطلاعات از نوع و تاریخچه پیدایش بستنی رولی به این لینک مراجعه کنید: درباره بستنی رولی

بستنی رولی

۱۴- میزان سود دهی و توجیه اقتصادی این کار چگونه است؟

از آنجایی که سوددهی هر کالا به عوامل زیادی بستگی دارد میتوان این نرخ را که حداقل از ۱۰۰% سود آغاز شده عنوان کرد که بعضا تا ۲۰۰% هم میرسد. محل و اجاره مکان، هزینه های جاری، کیفیت مواد اولیه مورد استفاده، قیمت فروش محصول، وزن محصول و… از عوامل دخیل در سود دهی این کارند.

موفقیت در این کار نیز بستگی به عوامل زیادی دارد که یکی از آنها سخت افزار کار میباشد که ما تامین میکنیم ولی عوامل زیادی مانند محل یا مکان، شلوغی و تردد محل کسب، کیفیت تولیدی و کیفیت مواد اولیه، تبلیغات، مشتری مداری و بهداشت محل کسب و….از عوامل موفقیت در این شغل میباشند.

ولی از آنجایی که جامعه جوان کشور تمایل به مصرف فست فود داشته و با توجه به جذاب و جدید بودن این محصولات و مزایایی که این محصولات دارند با ارائه یک محصول با کیفیت، مشتریان ما از سود بالایی برخوردار میشوند و ریسک کمتری متحمل میشوند که بازخوردهایی که تاکنون داشته ایم بر این گفته صحه میگذارد.